Žogi

Dārza žogi

Žogs ir vienkāršs un ērts risinājums, ko var izmantot dzīvojamo ēku, dārzu, mežu un citu privātteritoriju piekļuves ierobežošanai. Visi žogi nodrošina īpašumam papildus drošību, privātumu un aizsardzību. Turklāt lielu daļu žogu var nokrāsot, lai piešķirtu savam īpašumam personīgu izskatu. Tomēr katram žoga veidam piemīt savas unikālas īpašības, tāpēc daži no tiem ir vairāk piemēroti konkrētiem apstākļiem nekā citi.

Aplūkosim tirgū pieejamos žogu veidu un to, kur tos vislabāk izmantot. Būvmateriālu interneta veikalā Buvserviss.lv ir pieejams plašs žogu klāsts, no kura izvēlēties. Atradīsiet gan žogu ruļļos, gan žoga vārtus un pat dekoratīvos žogus, kurus, piemēram, uzlikt uz balkona margām vai savā pagalmā.

Kādi ir izplatītākie žogu veidi?

1. Koka žogs

Koks ir viens no visizplatītākajiem māju pagalmu žogu veidiem, jo tas var kalpot dažādiem mērķiem un vienlaikus atbilst dažādām gaumēm. Jūs varat izvēlēties dažādus koka žogu stilus, piemēram, režģu rakstus, horizontālo līstīšu žogu vai vertikālos žoga paneļus.

Izceliet stilu, izmantojot krāsu, piemēram, tumšu koku modernākam stilam vai dabīgu koku lauku stilam. Salīdzinot ar citiem materiāliem, koks ir viens no pieejamākajiem variantiem. Tomēr paturiet prātā, ka koks ir jutīgs pret laikapstākļu svārstībām. Tas ir pakļauts izbalēšanai un prasa regulāru apkopi ik pēc dažiem gadiem, tāpēc, plānojot budžetu, ņemiet vērā žoga krāsošanas un uzturēšanas izmaksas.

2. Alumīnija žogs

Alumīnija žogi ir viegli kopjami, izturīgi un viegli uzstādāmi, tāpēc tie ir laba izvēle. Tā kā alumīnijs ir viegls un plastisks, uzstādītāji var to uzlikt gan līdzenā, gan slīpā pagalmā. Tas ir arī izturīgs pret izbalēšanu un mitrumu ar labu pārklājumu.

Visbiežāk alumīnija žogi ir ar atstarpēm starp stabiem, tāpēc šis ir mazāk ideāls risinājums, ja vēlaties lielāku privātumu un drošību. Tomēr, ja meklējat vizuāli pievilcīgu veidu, kā norobežot savu īpašumu, šī ir lieliska izvēle.

3. Stiepļu žogs

Stiepļu žoga segums ir populārs risinājums, lai ierobežotu dzīvniekus vai bērnus un noteiktu īpašuma robežas. Tos var iegādāties ruļļos un tie ir pieejami pelēkā, zaļā un pat melnā krāsā. Šādi žogi ir perfekta izvēle lauksaimnīcības vajadzībām, lai norobežotu, piemēram, lopus vai mazdārziņu. Tos arī bieži uzstāda bērnudārzos. Turklāt mūsu veikalā varat arī iegādāties žoga vārtus, lai izietu no norobežojuma un varētu to aizslēgt.

4. Metāla žogs

Metāla žogs ir pietiekami stiprs, lai aizsargātu īpašumu. Tas veido lielisku privātuma barjeru, neļaujot garāmgājējiem redzēt, kas notiek Jūsu pagalmā. Varat izvēlēties iegādāties metāla panēļus, kas palīdz bloķēt skaņu un vēju. Akmens siena ar dzelzs žogu arī ir elegants apvienojums, Jūs varat iegūt akmens sienu, kas pacelta līdz ceļgaliem, un nožogot to ar vēlamā dizaina dzelzs režģiem, lai piešķirtu mājai elegantāku izskatu. 

5. Vinila žogs

Vinila žogs ir gan pievilcīgs, gan neprasa lielu apkopi. Materiāli ir laiku pa laikam jānomazgā, taču parasti tie nepūst, neizbalē un necieš no citām laikapstākļu radītajām sekām. Viena no priekšrocībām ir iepriekš izgatavotu paneļu pieejamība. Vinila žogs ir pieejams tādos stilos kā koka paneļi, žogs ar režģiem un margu žogs.

6. Ķieģeļu sienas žogs

Tā ir āra siena, kas būvēta no blokiem vai ķieģeļiem, piemēram, cementa vai dabīgā akmens. Ķieģeļu žogi ir ļoti izturīgi un var kalpot paaudzēm ilgi. Tie piešķir žogam stilīgu un elegantu izskatu, ko citi materiāli nevar piešķirt. 

7. Stikla žogs

Stikla žogi ir smalka un eleganta izvēle tiem, kas vēlas žogu, kas netraucē skatu. Tos bieži izmanto terases norobežošanai, un tie ir ļoti populāri arī kā baseinu nožogojumi. No otras puses, tie nenodrošina āra telpas privātumu un, iespējams, nav īstā izvēle tiem, kam ir ierobežots budžets.

8. Dekoratīvais žogs

Šo žoga veidu parasti izvēlas, lai nožogotu nelielas teritorijas kā taciņas vai mazas puķu dobes. Lielākoties tie ir izgatavoti no plastmasas vai metāla un tie ir viegli ustādāmi - vienkārši iespraudiet zemē. Protams, mūsu veikalā atradīsiet arī niedru žogu, ar kuru atsvaidzināt savu balkonu vai āra nojumi.

Kādi ir svarīgākie žogu izvēles kritēriji?

Kad plānojat uzstādīt žogu, ir pieejamas vairākas izvēles iespējas. Katrs materiāls ir pieejams dažādos dizainos un krāsās. Izvēlēties piemērotāko žogu savam pagalmam nav sarežģīts uzdevums, taču pirms žoga uzstādīšanas ir jāņem vērā dažas lietas. Lūk, daži punkti:

  • Izprotiet savas vajadzības: Kāpēc Jums ir nepieciešams žogs? Vai tas ir nepieciešams, lai ierobežotu puķudobi vai lai aizsargātu savu īpašumu, vai lai pagalmam piešķirtu privātumu? Daži žogi, piemēram, koka vai vinila, atbilst visām šīm prasībām. No otras puses, ja vēlaties saglabāt skatu, vienlaikus aizsargāt savu pagalmu, iespējams, priekšroku dosiet stiepļu žogam.
  • Uzturēšana: Apdomājiet, cik daudz laika varat veltīt žoga uzturēšanai. Koka žogiem ir nepieciešama vislielākā apkope, jo tos ik pēc pāris gadiem nāksies krāsot. Vinila žogi un stiepļu žogi praktiski neprasa nekādu apkopi. Vinila žogu laiku pa laikam var nākties nomazgāt.
  • Budžets: Žogu materiālu cenas ievērojami atšķiras. Ja Jūsu īpašums ir liels, gala cena būs daudz lielāka nekā tad, ja Jums ir neliels pagalms. Aprēķiniet, cik daudz žoga garuma Jums būs nepieciešams, un apskatiet žogu konstrukciju veidus, pēc tam salīdziniet cenas savām izvēlēm. Ņemiet vērā arī uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas.

Žogi - Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

1. Cik ilgi kalpo žogs?

Pareizi kopjot un rūpējoties par žogu, tā kalpošanas ilgums atkarībā no materiāla var būt no 20 līdz 50 gadiem. Žoga uzturēšana ir svarīga, ja vēlaties lai žogs kalpo ilgi un izskatās labi. 

Ja žogs nenodrošina pietiekamu privātumu, nav pietiekami augsts, vai citādi neatbilst konkrētām vajadzībām, ir laiks to nomainīt.

2. Cik ilgā laikā uzstāda žogu?

Lielāko daļu dzīvojamo māju žogu var uzstādīt vienas vai divu dienu laikā, savukārt lielāka mēroga projekti uzņēmumiem vai saimniecībām var aizņemt vairākas dienas un pat nedēļas.

3. Kāds ir vislētākais žoga materiāls?

Žoga cena lielā mērā ir atkarīga no nepieciešamās kvadrātmetru platības un izvēlētā materiāla. Zemākajā cenu kategorijā par visizdevīgāko tiek uzskatīts stieples žogs, kam seko vinils un koks, piemēram, apstrādāta priede. Dārgākie žogu materiāli ir alumīnijs un kalts dzelzs.

Buvserviss.lv atradīsiet žogu, kas nepieciešams Jūsu vajadzībām, turklāt papildus varēsiet arī iegādāties dažādus citus piederumus, kā žoga stabi un vārti, žoga lamiles un betona pasētas