Piekaramie griesti

Piekaramie griesti

Piekaramie griesti bieži ir sastopami komerciālās ēkās, piemēram, mazumtirdzniecības veikalos vai biroju telpās. Tie nodrošina dekoratīvu elementu, nosedzot visu griestu laukumu. To unikalitāte ir tā, ka tie ir piekārti pie konstrukcijas zemākā plaknē, veidojot slēptu griestu telpu.

Šis griestu veids palīdz paslēpt lielgabarīta priekšmetus, piemēram, cauruļvadus, kabeļu vadus un citus konstrukcijas elementus prom no acīm. Tipiska piekaramo griestu sistēma sastāv no divām galvenajām daļām: režģa un paneļiem. Griestu režģis ir metāla karkass, kas piestiprināts pie konstrukcijas un paredzēts piekaramo griestu atbalstam.

Pie mums buvserviss.lv veikalā atradīsiet dažādu materiālu piekaramās griestu plāksnes. Ja šobrīd plānojat iekārtot savu ofisu vai veikalu, varbūt ir vērts tieši izvēlēties piekaramos griestus!

Piekaramo Griestu Veidi un Materiāli

Mūsdienās, attīstoties gan būvmateriālu nozarei, gan parādoties dažādiem apdares stiliem, ir palielinājies arī piekaramo griestu veidu skaits. Būtiskākā atšķirība starp piekaramo griestu veidiem ir to konstrukcijā izmantotais materiāls. Katram materiālam ir unikālas priekšrocības un trūkumi. Tāpēc, izvēloties pareizos griestus, var iegūt gan funkcionālas, gan estētiskas īpašības.

Minerālšķiedras griesti

Šīs griestu plāksnes ir izgatavotas no pārstrādātām avīzēm, perlīta, stikla šķiedras, minerālvates un saistvielām, kas padara tās par ļoti uzticamu skaņu absorbējošu risinājumu.

Izvēlieties no daudzveidīga izmēru, faktūru, krāsu un rakstu klāsta, lai papildinātu Jūsu unikālās dizaina vēlmes un projekta prasības. Neatkarīgi no tā, vai remontējat savu biroju, modernizējat skolas klasi - minerālšķiedras griestu flīzes ir ideāls risinājums jebkuram pielietojumam. Tās ir viegli notīrīt, izmantojot putekļusūcēju vai mitru drānu. Ja kāda plāksne tiek bojāta, varat būt droši, ka to var viegli nomainīt bez liekām grūtībām.

Ģipša griesti

Ģipša griesti ir populāra izvēle gan dzīvojamo, gan komerciālo ēku būvniecībā, pateicoties to daudzpusībai un izturībai. Šos griestus izgatavo, izmantojot ģipškartona plātnes, kas ir sausās apmetuma konstrukcijas veids, ko veido starp papīra slāņiem iestiprināts ģipša apmetums. Ģipškartona griestiem ir daudzas priekšrocības, tostarp ugunsizturība, mitrumizturība un vienkārša uzstādīšana.

Viena no ģipša griestu raksturīgajām iezīmēm ir to gludā un viendabīgā virsma, kas jebkurai iekštelpai piešķir modernu un elegantu estētiku. Šos griestus var apstrādāt, izmantojot dažādus paņēmienus, piemēram, krāsošanu, teksturēšanu vai dekoratīvo apdari, tādējādi paverot neierobežotas dizaina iespējas. Turklāt ģipša griesti ir pazīstami ar savām izcilajām akustiskajām īpašībām, jo ģipša plāksnēm piemīt dabiskas skaņu absorbējošas īpašības, tāpēc tās ir ideāli piemērotas telpām, kurās ir svarīgi samazināt troksni, piemēram, birojos, teātros vai ierakstu studijās.

Akustiskie griesti

Akustiskās griestu plāksnes padara telpu skaņu necaurlaidīgu. Tās parasti ir izgatavotas no stikla šķiedras. Metāla siksnas stiepjas pāri griestiem, un plāksnes karājas uz siksnām vai tiek iestiprinātas griestu režģu sistēmā. Tomēr daži uzņēmumi izgatavo savienojamas plātnes bez redzamām siksnām.

Akustiskos griestus bieži izmanto izolācijai, jo tie paši skaņas izolācijas materiāli arī var samazināt apkures un dzesēšanas izmaksas telpā. Lielākajai daļai akustisko griestu veidu nepieciešama profesionāla uzstādīšana, lai nodrošinātu to izolācijas un akustisko īpašību saglabāšanu.

Piekaramo griestu konstrukcijas

Lai gan piekaramie griesti pastāv jau vairākus gadu desmitus, to popularitāte gadu gaitā ir pieaugusi. Piekaramie griesti tiek uzstādīti, izmantojot tērauda vai alumīnija savstarpēji savienotu karkasu. Šo karkasu piestiprina pie esošo griestu plātņu apakšējās daļas, izmantojot spēcīgus metāla kronšteinus.

Šajā posmā var pievienot papildu instalācijas, piemēram, skaļruņus, kustības detektorus vai ventilācijas sistēmas. Tās parasti tiek piestiprinātas pie metāla karkasa. Pēc tam piekaramie griesti tiek rūpīgi izklāti karkasā, lai pabeigtu griestu montāžu.

Piekaramie Griesti - Priekšrocības

Zemas izmaksas un viegla uzstādīšana

Piekaramos griestus ir viegli uzstādīt. Profesionāli montieri var ātri tos uzstādīt uzņēmumā, minimāli traucējot darbiniekiem un apmeklētājiem. Tāpēc uzstādīšanas izmaksas ir salīdzinoši zemas, un to uzturēšana ir viegla.

Paslēpj cauruļvadus un vadus

Jebkuras nepilnības uz ēkas faktiskajiem griestiem var noslēpt ar piekaramajiem griestiem. Tā vietā, lai veiktu dārgus remontdarbus vai krāsotu griestus, piekaramie griesti var noslēpt vizuālās nepilnības, nosedzot cauruļvadus un citus vadus.

Viegli noņemami, ja nepieciešama maiņa

Ja nepieciešams nomainīt vai remontēt kādu paneli, tos ir ļoti viegli izņemt un nomainīt.

Skaņas izolācija

Izmantojot akuastiskās griestu plāksnes, tās var kalpot kā efektīva skaņas barjera starp stāviem, lai nodrošinātu šos akustiskos ieguvumus, uzstādīšana jāveic profesionālam būvuzņēmējam.

Papildus apgaismojums

Biroji ar nepietiekamu apgaismojumu var izraisīt acu nogurumu un galvassāpes, tādējādi samazinot produktivitāti un komfortu. Griestu plāksnēm ir gaismas atstarošanas rādītājs, un tās var atstarot līdz pat 90 % gaismas atpakaļ telpā, kas ir daudz vairāk nekā standarta griestiem.

Iespēja pievienot gaisa kondicionēšanu

Griesti var tikt aprīkoti ar piekārtiem gaisa kondicionēšanas blokiem, lai nodrošinātu ātru un efektīvu dzesēšanu. Griestu gaisa kondicionēšanas iekārtām ir grozāmas žalūzijas, kas efektīvi izplata vēsu gaisu telpā.

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ)

1. Vai var krāsot piekaramo griestu flīzes?

Jā, piekaramo griestu flīzes var krāsot. Par labāko krāsu, ko izmantot, tiek uzskatīta lateksa krāsa, un, lai pārklājums būtu vienmērīgs, ieteicams izmantot krāsas smidzinātāju. Tā kā griestu plāksnes ir uzstādītas atsevišķi, tās var noņemt, lai atvieglotu griestu plākšņu krāsošanu.

2. Cik ilgi kalpo piekaramie griesti?

Piekaramo griestu kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, piemēram, izmantoto materiālu kvalitātes, uzstādīšanas paņēmieniem un apkopes. Parasti piekaramie griesti var kalpot no 10 līdz 30 gadiem vai ilgāk.

Augstas kvalitātes iekaramo griestu plāksnes, kurām montāžu veikuši profesionāļi un veikta regulāra apkope var pagarināt griestu kalpošanas laiku. Tūlītēja problēmu novēršana, var palīdzēt pagarināt piekaramo griestu kalpošanas laiku.

3. Cik maksā piekaramo griestu uzstādīšana?

Piekaramo griestu uzstādīšanas cena ir atkarīga no vairākiem svarīgiem faktoriem. Piemēram, jāņem vērā izmantotais materiāls, izvēlēto plākšņu zīmols, telpas izmērs un forma. Ja izvēlaties vidējas kvalitātes materiālus, varat rēķināties ar 10-20 eiro par kvadrātmetru.

 

Kopsavilkums

Ja esat gatavs pārveidot savu vēlamo telpu un izpētīt piekaramo griestu piedāvājumu, nevilcinieties konsultēties ar profesionāļiem, kas palīdzēs izvēlēties Jūsu vajadzībām atbilstošu dizainu. Izvēloties piekaramos griestus, Jūs iegūsiet mūsdienīgu risinājumu, kas ne tikai uzlabos interjeru, bet arī nodrošinās funkcionalitāti. Apskatiet piedāvājumu buvserviss.lv veikalā un noformējiet pirkumu online vai arī dodieties uz klātienes veikaliem.