Linolejs

(15)
Filtrs (0)

Blakus kategorijas

Linolejs: izturīgs, viegli kopjams un gaumīgs

Linolejs ir lieliska parketa vai lamināta alternatīva. Tas ir viegli kopjams, izturīgs, praktisks un to var ieklāt pašu spēkiem, nepieaicinot meistaru. Taču pirms iegādāties linoleju, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori, piemēram, seguma krāsa, raksts, izturība pret nodilumu un tā kalpošanas ilgums. 

Homogēnā jeb vienslāņu linoleja raksts un krāsa to caurvij visā tā biezumā, tāpēc nolietojums nebūs tik izteikti pamanāms. Šis ir piemērots linolejs virtuvei. Savukārt heterogēnajam jeb daudzslāņu linolejam jau ir vairāk funkciju, piemēram, tas spēj apslāpēt soļu radītos trokšņus. 

Dabiskais vai sintētiskais?

Jāņem vērā, ka katram no šiem veidiem ir gan savas priekšrocības, gan arī trūkumi. 

Dabīgais linolejs

Dabīgais linolejs tiek izgatavots, džutas audumu piesūcinot ar eļļu, kā arī iepresējot tajā samaltu kaļķakmeni un sasmalcinātu kokšķiedru, papildinot to vēl ar dabīgajām krāsvielām un koksnes sveķiem. Salīdzinot ar sintētisko šī paša veida grīdas segumu, šis ir nodilumizturīgs linolejs, kura kalpošanas ilgums ir ievērojami lielāks. Turklāt materiāls ir ekoloģisks, tas nerada kaitīgu ietekmi uz mājokļa mikroklimatu. 

Linolejs nav viegli uzliesmojošs, bet lineļļa, kas ir tā sastāvā, piešķir antibakteriālas īpašības. Cenas ziņā tas būs dārgāks, kā arī jāņem vērā, ka tas nav piemērots vietās, kur ir paaugstināts mitruma līmenis, jo mitrums var veicināt dabīgo šķiedru pūšanu. 

Sintētiskais linolejs

Linolejs, kas tiek izgatavots no sintētiskā polimēra, ir elastīgāks, vieglāk lokāms un ieklājams, jo to nevar salauzt vai kā citādāk deformēt. Šāda tipa linoleji ir pieejami ļoti daudzveidīgā un plašā klāstā, kā arī cenas ziņā tie ir salīdzinoši lēti. Taču, ja telpā ir vērojamas diezgan krasas temperatūras svārstības, pastāv iespēja, ka grīdas linolejs var sākt mest tādus kā viļņus, īpaši tad, ja tas nav ieklāts pietiekoši kvalitatīvi un rūpīgi. 
 

Vēl viena alternatīva ir vinila grīdas, kas ir linoleja dēļu un flīžu imitācija. Šajā gadījumā aicinām pievērst uzmanību nodiluma pakāpei, vadoties pēc linoleja klases:

  • 21.–23. klase: grīdas segums ir piemērots mājoklim;
  • 31.–34. klase: grīdas segums ir piemērots sabiedriskām telpām (piemēram, birojam, kafejnīcai u. c.);
  • 41.–43. klase: grīdas segums ir piemērots dažādām industriālajām telpām. 

Kvalitatīvi premium klases linoleji ir pieejami arī mūsu internetveikalā Buvserviss.lv. Izvēlies no plašā klāsta sev piemērotāko un iegādājies grīdas segumu, lieki par to nepārmaksājot!