Celtniecības lāzeri

(9)
Filtrs (0)
Rādīt 9 preces
Rādīt 9 preces

Blakus kategorijas

Celtniecības lāzeri

Celtniecības lāzeri ir kļuvuši par neaizstājamu instrumentu mūsdienu būvniecības nozarē. Šie precīzie un uzticamie rīki nodrošina augstu efektivitāti, ievērojami atvieglojot un paātrinot dažādus mērījumu uzdevumus. 

To izmantošana samazina cilvēka radītās kļūdas iespējamību un ietaupa laiku, kas būtu nepieciešams manuālai mērījumu veikšanai. Ar spēju strādāt dažādos apstākļos – gan iekštelpās, gan ārpus tām – celtniecības lāzeri ir ideāli palīgi gan maziem remonta darbiem, gan liela mēroga būvprojektiem. Tā ir tehnoloģija, kas maina spēles noteikumus, nodrošinot precizitāti un efektivitāti katrā darbībā.

Celtniecības lāzeru veidi

Tie atšķiras pēc veida un pielietojuma. Apskatīsim trīs galvenos veidus: punktveida, lineārie un rotējošie lāzeri.

Punktveida lāzeri

 • Funkcija: Punktveida celtniecības lāzers projicē vienu vai vairākus fiksētus punktus.
 • Pielietojums: Ideāli piemēroti, lai noteiktu precīzas pozīcijas, piemēram, elektroinstalācijas vai santehnikas darbos. Tos bieži izmanto, lai pārnestu punktus no grīdas uz griestiem vai sienām.
 • Īpašības: Vienkārši lietojami, kompakti un ļoti precīzi celtniecības lāzeri. Tieši piemēroti darbiem, kur nepieciešama augsta precizitāte mazā platībā.

Lineārie lāzeri

 • Funkcija: Līnijas jeb lineārie lāzeri izstaro taisnas, skaidras līnijas horizontāli, vertikāli vai abos virzienos.
 • Pielietojums: Šie lāzeri ir ļoti noderīgi iekštelpu darbos, piemēram, flīžu likšanai, sienu apdares darbiem, mēbeļu montāžai vai pat gleznu pakarināšanai.
 • Īpašības: Daži modeli spēj izstarot līnijas 360 grādu leņķī, nodrošinot pilnīgu istabas līmeņa noteikšanu. Lineārie lāzeri nodrošina augstu redzamību un var būt aprīkoti ar pašnivelējošām funkcijām.

Rotējošie celtniecības lāzeri

 • Funkcija: Rotējošais lāzera nivelieris izstaro lāzera staru, kas rotē 360 grādu leņķī, radot redzamu līniju ap ierīci.
 • Pielietojums: Ideāli piemēroti lielākiem āra projektiem, piemēram, zemes mērīšanai, pamatu izveidošanai vai jebkuram darbam, kur nepieciešams noteikt līmeni plašā teritorijā.
 • Īpašības: Rotējošie lāzeri var nodrošināt ļoti plašu darbības diapazonu, dažkārt sasniedzot pat vairākus simtus metru. Tie ir aprīkoti ar stabilizācijas un pašnivelējošām funkcijām, kas ir īpaši svarīgi nevienmērīgās virsmās.

Katram no šiem lāzeru veidiem ir savi unikālie pielietojumi un priekšrocības atkarībā no būvniecības projekta specifikām. 

Parametri, pēc kuriem izvēlēties celtniecības lāzerus

 • Darbības diapazons – maksimālais attālums, kurā lāzers var efektīvi projicēt staru. Rotējošajiem lāzeriem tas ir no aptuveni 20 līdz 600 metri, savukārt lineārajiem lāzeriem no 10 līdz 50 metri. Lielākiem āra projektiem nepieciešami lāzeri ar plašāku darbības diapazonu.
 • Precizitāte – norāda kļūdu robežas milimetros uz noteiktu attālumu. Rotējošajiem lāzeriem: ±1 līdz ±3 mm uz 30 metriem. Lineārajiem lāzeriem: ±2 līdz ±4 mm uz 10 metriem. Ļoti svarīgs parametrs, kas ietekmē mērījumu precizitāti.
 • Baterijas darbības laiks – faktors, kas norāda, cik ilgi lāzers var darboties ar vienas baterijas uzlādi. Vidēji tās ir no 8 līdz 30 stundām, atkarībā no modeļa un baterijas veida. Ilgāks baterijas darbības laiks nodrošina nepārtrauktu darbu ilgstošos projektos.
 • Aizsardzība no ūdens un putekļiem – svarīga ir arī lāzeru izturība pret ārējām vides ietekmēm. To norāda IP reitingi, piemēram, IP54 vai IP65, kur augstāks skaitlis norāda labāku aizsardzību. Īpaši svarīgi tas ir āra projektiem, kur lāzeri tiek pakļauti dažādiem laikapstākļiem un apstākļiem.
 • Funkcionalitāte un papildu iespējas – pašnivelējošas funkcijas, vairāku līniju projicēšana, tālvadības pults, Bluetooth savienojamība u.c. Papildu funkcijas var būtiski atvieglot un paātrināt darbu, kā arī uzlabot lietošanas ērtumu.

Apmeklējiet Buvserviss.lv jau šodien un iepazīstieties ar plašo produktu klāstu. Pie mums pieejami ne tikai celtniecības lāzeri, kas palīdzēs realizēt būvprojektus ar nevainojamu precizitāti, bet arī būvmateriāli apjomīgiem būvprojektiem.