Finieris (saplāksnis)

(6)
Filtrs (0)
Rādīt 6 preces
Rādīt 6 preces
 

Bērza finieris, šķira BB/WG, EXT 4x1250x2500mm, 3.125m2

€14.45/m2
€45.15/gab.
 • 4mm
 • 6.5mm
 • 9mm
 • 12mm
 • 15mm
 • 18mm
 • 21mm
 

Bērza finieris, šķira WG/WG, EXT 12x1250x2500mm, 3.125m2

€16.99/m2
€53.08/gab.
 • 12mm
 • 15mm
 • 18mm
 • 21mm
Piegādātāja noliktavā

Egles finieris, III/III, EXT 9x1250x2500mm, 3.125m2

€18.40/m2
€57.50/gab.
 • 9mm
 • 12mm
 • 15mm
 • 18mm
 • 21mm
 • 24mm
Piegādātāja noliktavā

Laminēts (mitrumizturīgs) finieris, Bērzs, F/W, EXT, 1.šķira, tumši brūns 6.5x1250x2500mm, 3.125m2

€18.21/m2
€56.90/gab.
 • 6.5mm
 • 9mm
 • 12mm
 • 15mm
 • 18mm
 • 21mm

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Blakus kategorijas

Finieris (saplāksnis)

Dažādu klašu un kokšņu saplāksnis

Saplāksnis ir ļoti iecienīts materiāls, kuru izmanto dažādiem mērķiem: jumtu un sienu konstrukciju veidošanā, grīdu ieklāšanā, transportlīdzekļu grīdām un piekabēm, iepakojumu ražošanā, mēbeļu izgatavošanā. Finieri no bērza, egles un priedes dažādos izmēros varat iegādāties Buvserviss.lv internetveikalā!

Kādi ir finiera veidi?

Skujkoku finieris

Šis finieris tiek izgatavots no augstas kvalitātes skujkokiem, tostarp egles un priedes. Lai gan skujkoku saplāksnis nav tik izturīgs kā cietkoksnes, to joprojām var izmantot jumta apšuvumam vai ārējā mājas karkasa apšuvumam.

Atkarībā no kārtu slāņiem, šķiras un vērtējuma dažus skujkoku finierus var izmantot arī nojumju, plauktu un citu nelielu projektu izgatavošanai. Tos parasti ir vieglāk griezt, slīpēt un veidot, tāpēc šāda veida finieris bieži ir laba izvēle mājas projektos.

Cietkoksnes finieris

Izmantojot cietkokus, piemēram, bērzu, kļavu vai ozolu, ražotāji rada izturīgu un uzticamu cietkoksnes finieri. Šis finieris ir laba izvēle jebkuram mēbeļu izgatavošanas projektam vai pat dažiem būvkonstrukciju darbiem.

Cietkoksnes saplāksnis var būt smagāks, taču tas ir neepieciešams, lai atbalstītu smagas konstrukcijas vai izgatavotu noturīgus nesošus rāmjus. Tikai paturiet prātā, ka cietkoksnes finieris nav tik lokans kā skujkoku, tāpēc to var būt grūtāk griezt, slīpēt un veidot.

Mitrumizturīgs/laminēts finieris

Mitrumizturīgs finieris ir ļoti iecienīts mēbeļu ražošanā, jo tas ir īpaši izturīgs pret mitrumu. Speciāla līme, ko uzklāj uz finiera spēj izturēt mitru vidi, nemazinot tā izturību. Tāpēc tas ir ideāli piemērots ūdens iedarbībai pakļautām mēbelēm, piemēram, virtuves skapīšiem, vannas istabas plauktiem un āra mēbelēm.

MR finiera izturība nodrošina ilgstošu mēbeļu kalpošanu pat sarežģītos apstākļos. Tā gludā virsma ļauj viegli veikt apdari un krāsošanu, ļaujot mēbeļu dizaineriem radīt gan vizuāli pievilcīgus, gan funkcionālus mēbeļu risinājumus.

Kur tiek izmantots finieris?

Ārējās sienas

Viens no visizplatītākajiem finiera izmantošanas veidiem ir ārsienas. Tā kā ārsienas ir pakļautas dažādiem laikapstākļiem, ir svarīgi izmantot saplāksni, kas paredzēts izmantošanai ārpus telpām. Šo finieri izmanto arī apšuvumam, lai nodrošinātu papildu konstrukcijas slāni ēkai, lai pasargātu no iespējamiem triecieniem un palīdzētu regulēt temperatūru.

Iekšējās sienas

Līdztekus ārsienām saplāksni bieži izmanto arī iekšsienām, jo tas ir izturīgs un elastīgs. Iekšējām sienām bieži izmanto zemas kvalitātes saplāksni, jo to bieži pārklāj ar citu slāni, piemēram, reģipsi. Šajā gadījumā runa nav par estētiku, bet gan par strukturālā atbalsta nodrošināšanu. Tomēr tas nenozīmē, ka iekšsienām netiek izmantotas arī augstākas kvalitātes finiera loksnes, jo tās var krāsot, piešķirot patīkamu dabīga koka apdari.

Mēbeles

Mēbeles no finiera izgatavo dažādu iemeslu dēļ, tostarp gan iekštelpu, gan āra mēbeles. Cietkoksnes saplāksni izmanto, izgatavojot rakstāmgaldus, skapjus, kumodes un daudz ko citu. Bērza finieris ir tipisks cietkoksnes koks, ko mēbelēm izmanto tā izturības, stiprības un stabilitātes dēļ.

Grīdas segums

Finieris ir lieliski piemērots konstrukcijām, un viens no labākajiem tā izmantošanas veidiem ir grīdas un jumta segumi. Cietkoksnes finieris ir lieliski piemērots ne tikai iekštelpu grīdām, bet arī āra grīdām, piemēram, terasei.

DIY

Finiera loksnes ir ērtas un izturīgas, tāpēc tās bieži izmanto tie, kam patīk DIY. Turklāt finieris ir daudz vieglāks nekā kokmateriāls, tāpēc to ir vieglāk transportēt un strādāt ar to tiem, kas labprāt veic DIY projektus.

Kādās ir finiera priekšrocības salīdzinājumā ar citiem materiāliem?

 • Stiprība un izturība: Finieris tiek izgatavots, līmējot kopā vairākus slāņus, kas tiek līmēti krusteniski, lai izveidotu izturīgu un stabilu loksni. Šāda konstrukcija padara saplāksni ļoti izturīgu un noturīgu pret deformēšanos vai šķelšanos pat mainīgos laikapstākļos.
 • Daudzpusība: Finieris ir pieejams dažādās šķirās, biezumos un izmēros, tāpēc to var izmantot visdažādākajos veidos. To parasti izmanto būvniecībā, mēbeļu ražošanā, skapju izgatavošanā un grīdas segumu ieklāšanā.
 • Estētika: Finiera dabiskā koka graudainais izskats padara to piemērotu projektiem, kuros ir vēlama atklāta virsma. To var krāsot, nodrošinot elastību vēlamās estētikas sasniegšanā.

Vai finieris ir videi draudzīgs materiāls?

Finieris ir izgatavots no koksnes, kas ir atjaunojams resurss. Kokus var atkārtoti stādīt un audzēt, tāpēc tas ir ilgtspējīgāks risinājums salīdzinājumā ar tādiem materiāliem kā betons vai tērauds, kas tiek ražoti no neatjaunojamiem resursiem.

Finieris ir pārstrādājams, kas nozīmē, ka to var viegli izmantot atkārtoti vai likvidēt, nekaitējot videi. Tam piemīt dabiskas izolācijas īpašības, kas var palīdzēt samazināt enerģijas patēriņu ēku apkurei un dzesēšanai.

Finieris ir viegls un to ir viegli transportēt, kas samazina ar transportēšanu saistītās izmaksas. Tas ir īpaši svarīgi lielos būvniecības projektos, kuros nepieciešams transportēt ievērojamu daudzumu materiālu.

Pēc kādiem parametriem finiera saplāksnis atšķiras?

Viens no būtiskākajiem saplākšņa parametriem ir koksne, no kuras tas tiek izgatavots. Izturības ziņā īpaši izceļas cieto lapu koku saplākšņi; ļoti populārs ir tieši bērza saplāksnis. Iecienīti ir arī no skuju kokiem (egles, priedes) izgatavots finiera saplāksnis. Iegādājoties saplāksni, uzmanība noteikti jāpievērš tā biezumam.

Vēl viens svarīgs saplākšņu parametrs ir virsmas šķira. Jo šķira augstāka, jo kvalitatīvāka virsma. Piemēram, I šķiras priedes saplākšņa virsmai var būt veselie zari un zaru labojumi ar finierskaidas ielāpiem, kā arī nelielas atšķirības koksnes toņos. Savukārt III šķiras virsmā jau iespējami liela izmēra veselie zari un bojāti vai kritušie zari, kā arī zaru labojumi ar špaktelējumu un finierskaidas plaisas. Tai var būt dažādi koksnes toņi, zilējums un sveķu kabatas vai to pārpalikumi. Pieejami finiera saplākšņi, kuriem katra no virsmām ir ar atšķirīgu šķiru.

Uzmanība jāpievērš tam, ar kādiem materiāliem saplāksnis ir apstrādāts. Ja saplāksni paredzēts izmantot vietās, kur tas var saskarties ar ūdeni un citiem šķidrumiem vai paaugstinātu gaisa mitruma līmeni, svarīgi, lai gan tā virsmas, gan malas būtu aizsargātas pret mitruma ietekmi. Pieejami saplākšņi, kas ir izturīgi arī pret ķīmisku vielu un laikapstākļu iedarbību. Savukārt virsma ar sietveida struktūru vai cita veida reljefu lieliski noder dažāda veida grīdām, piemēram, transportlīdzekļos, piekabēs, noliktavās vai uz skatuvēm.

Buvserviss.lv internetveikals – pareizā izvēle finiera (saplākšņa) iegādei

Rīgas Būvserviss internetveikala piedāvājumā atrodami saplākšņi gan no bērza, gan egles un priedes plašā biezuma amplitūdā – no 4 līdz 24 milimetriem. Kā vienu no savām galvenajām prioritātēm esam izvirzījuši pēc iespējas īsāku piegādes laiku, līdz ar to lielāko daļu pasūtījumu izpildām pāris dienu laikā kopš pasūtījuma brīža. Savukārt, lai jums būtu vienkāršāk saprast, cik daudz lokšņu nepieciešams iegādāties, izmantojiet materiālu aprēķina kalkulatoru! Jums tajā atliek vien ievadīt, cik plašai virsmai saplāksnis nepieciešams, un kalkulators norādīs vajadzīgo lokšņu skaitu.

Neesat pārliecināts, kādu saplāksni iegādāties? Sazinieties ar mums un saņemiet detalizētu konsultāciju no mūsu zinošajiem speciālistiem!