Jumta segumi

Jumta segumi

Jumta segumi

Interneta veikala Buvserviss.lv plašajā klāstā pieejami daudzveidīgi jumta segumi. Pie mums pieejami gan tradicionāli, gan mūsdienīgi jumta seguma materiāli, nodrošinot plašu izvēli atbilstoši katra klienta vajadzībām un estētiskajām prasībām.

Jumta segumu veidi

Jumta segums ir būtiska mājas vai ēkas daļa, nodrošinot aizsardzību pret laikapstākļiem un piešķirot estētisku izskatu. Lai nodrošinātu efektīvu aizsardzību un ilgstošu kalpošanas laiku, ir svarīgi izvēlēties atbilstošu jumta seguma veidu. Turpinājumā populārākie jumta seguma veidi. 

Dakstiņu jumta segums

Dakstiņu jumts ir viens no senākajiem un populārākajiem jumta seguma materiāliem. Tie parasti tiek izgatavoti no dabīgā māla vai betona, un tos izvēlas pateicoties to izturībai, ilgmūžībai un estētiskajam izskatam.

Bezazbesta šīfera jumta segums

Bezazbesta šīferis ir moderns materiāls, kas ir kā alternatīva tradicionālajam azbestcementa šīferim, ņemot vērā azbesta radītos veselības riskus.

Metāla Jumta segums

Metāla jumti ir izvēle daudziem māju īpašniekiem un būvniekiem, pateicoties to izturībai, vieglumam un estētikai. Tie ir lēti jumta segumi, kas vienlaicīgi ir arī izturīgi un ilgmūžīgi.

Bitumena Šindeļu jumta segums

Bitumena šindeļi ir populāra izvēle privātmāju jumtiem, jo tie ir ekonomiski izdevīgi un vizuāli pievilcīgi.

Kā izvēlēties jumta segumu? - Parametri, kas jāņem vērā, izvēloties jumta segumu

Iedomājieties, ka izvēlaties jaunu apģērbu šai dienai. Jūs taču nevilktu biezu ziemas mēteli vasaras vidū, vai ne? Līdzīgi ir ar jumta seguma materiālu izvēli. Dažādi materiāli atšķirīgi reaģē uz laikapstākļiem. Piemēram, daži materiāli var uzsūkt siltumu kā sūklis, tāpēc vasarā mājoklī var būt ļoti karsti .

Izvēloties jumta seguma materiālus, vienmēr ņemiet vērā klimatu. Tādējādi jūs varēsiet izvēlēties kaut ko tādu, kas nodrošinās jums mājīgu un sausu mājokli neatkarīgi no tā, kādi laikapstākļi ir aiz loga.

Izvēloties jumta segumu, ir vairāki svarīgi faktori, kas jāņem vērā, lai nodrošinātu, ka jumts atbilst gan funkcionalitātes, gan estētikas prasībām. Tā kā veikalos ir pieejami dažādi jumta segumi, ir grūti veikt izvēli par labu vienam materiālam. Jāņem vērā tādi apsvērumi kā cena, materiāls, krāsa un vēl daudz kas cits. Šeit ir daži no galvenajiem aspektiem, kas jāizvērtē:

Klimata apstākļi

 • Karsts un sauss klimats: Apsveriet materiālus, kas atstaro saules gaismu, piemēram, gaišas krāsas metāla jumta segumu vai māla dakstiņus.
 • Auksts klimats: Izvēlieties izturīgus materiālus, piemēram, dakstiņus vai metāla jumta segumu, kas spēj izturēt lielu sniega slodzi un nodrošina izolāciju.
 • Piekrastes apgabali ar augstu mitruma līmeni: Izvēlieties materiālus ar korozijizturīgām īpašībām, piemēram, alumīniju vai nerūsējošo tēraudu, lai izturētu sāļo jūras vēju.

Jumta slīpums

 • Kāds ir jumta slīpums? Jūsu izvēlētais jumta seguma stils un slīpums var izslēgt dažu jumta seguma materiālu izmantošanu. Profesionāls jumta darbu veicējs palīdzēs izvēlēties labākos jumta seguma materiālus. Eksperti iesaka jumta dakstiņus un šindeļus izmantot stāvākiem jumtu slīpumiem. Tāpēc konsultējieties ar profesionāļiem, lai jums palīdzētu veikt īsto izvēli.

Jumta svars

 • Jebkuras ēkas būvniecībā ir ļoti svarīgi ņemt vērā jumta svaru. Tas ir tāpēc, ka jumta svars ir galvenā sastāvdaļa, kas nodrošina ēkas konstrukcijas integritāti. Izvēloties smagāku jumta seguma materiālu, var rasties izmaiņas ēkas konstrukcijā, kas ietekmēs būvniecības projekta izmaksas un termiņus. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties vieglu, bet efektīvu jumta materiālu, piemēram, alumīniju.

Ilgmūžība un izturība

 • Lai aizsargātu jūsu ieguldījumus un nodrošinātu ilgtermiņa konstrukcijas integritāti, ir svarīgi izvēlēties jumta segumu ar izcilu ilgmūžību un izturību. Tādi materiāli kā metāla jumta segums, dakstiņi un bezazbesta šīferis ir slaveni ar savu ilgmūžību, kas, veicot atbilstošu apkopi, bieži vien ir 50 un vairāk gadu izturīgi.

Ugunsdrošība

 • Tādi materiāli kā metāla jumta segums un māla dakstiņi ir ugunsdrošāki nekā tādi materiāli kā koka skaidu plāksnes.

Estētiskie aspekti

 • Jumta seguma vizuālā pievilcība būtiski veicina ēkas kopējo estētiku. Materiāla saskaņošana ar arhitektūras stilu un apkārtējo vidi uzlabo ēkas pievilcību un nevainojami iekļaujas vidē. Izvēle ir no tradicionālajiem māla dakstiņiem līdz elegantiem metāla jumta segumiem, un katrs no tiem piedāvā atšķirīgas estētiskās priekšrocības.

Budžets

 • Tādi materiāli kā māla dakstiņi var būt saistīti ar lielākām sākotnējām izmaksām, ieskaitot uzstādīšanu, taču to ilgais kalpošanas laiks bieži attaisno sākotnējo ieguldījumu. Tādi budžetam draudzīgi risinājumi kā asfalta šindeļi var nodrošināt ilgmūžību par pieejamāku cenu.

Apkopes prasības

 • Piemēram, šindeļiem parasti nepieciešama regulāra apkope, periodiskas pārbaudes, tīrīšana un remonts. Šī apkope ir nepieciešama, lai novērstu ūdens noplūdes un nolietojumu. Savukārt, metāla jumtiem nepieciešama mazāka apkope, jo tie ir izturīgi pret bojājumiem.

Vides apsvērumi

 • Māju īpašnieki arvien biežāk izvēlas videi draudzīgus jumta segumus, kas atbilst ilgtspējīgiem mērķiem. Jumta seguma materiāls tieši ietekmē mājas energoefektivitāti. Piemērots jumts ļaus ietaupīt naudu ne tikai rēķinos, bet, piemēram, šindeļi un smagie metāli efektīvi atstaro saules starus no jumta augšas, saglabājot jumtu vēsu. Līdz ar to samazināsies elektrības rēķini, jo vasarā mazāk izmantosiet gaisa kondicionierus, lai uzturētu māju vēsu.

Nepareizu jumta seguma materiālu izvēle var novest pie:

 • Ūdens noplūdes, kas uzkrājas aiz neaizsargātām jumta konstrukcijas vietām.
 • Caurumi un plaisas griestu apakšējā daļā.
 • Problēmas ar jumta apšuvumu.
 • Priekšlaicīga jumta nolietošanās.
 • Jumta pūšana no mitruma bojājumiem.
 • Spēcīga vēja dēļ zem šindeļiem ieķērušies gruži.
 • Sūnu vai aļģu augšana, ko izraisa iesprostots mitrums.
 • Bojātas mājsaimniecības mantas, tostarp elektronika un mēbeles.
 • Augstāki rēķini par elektroenerģiju sliktas siltumizolācijas dēļ.

Sliktākajā gadījumā nepareiza jumta seguma materiāla izmantošana var negatīvi ietekmēt veselību. Ja mājas jumtam tiek izmantoti nekvalitatīvi materiāli, tas var viegli novest pie ūdens uzkrāšanās aiz ģipškartona. Laika gaitā šajās mitrajās vietās var savairoties melnā pelējuma sēnīte, kas var izraisīt elpošanas problēmas.

Pazīmes, ka nepieciešams veikt jumta maiņu

Neesat pārliecināts, vai jumtam ir nepieciešama maiņa? Lai atvieglotu jūsu bažas, esam apkopojuši nepārprotamas pazīmes, kas liecina, ka, iespējams, ir pienācis laiks nomainīt jumtu.

 1. Gaismas iekļūšana bēniņos: Uzkāpiet uz bēniņiem un novērojiet, vai caur sijām neiekļūst gaisma. Lai gan neliela gaisma ir normāla parādība, jo ir ventilācijas atveres, pārmērīgs gaismas daudzums kopā ar lieliem ūdens traipiem var liecināt par jumta bojājumiem.
 2. Jumta vecums: Ja jumta vecums ir sasniedzis 20 līdz 30 gadus, tas, visticamāk, tuvojas sava kalpošanas laika beigām. Apsveriet iespēju piesaistīt licencētu jumta seguma speciālistu, lai veiktu rūpīgu pārbaudi un noteiktu jumta vecumu un stāvokli, ja tikko iegādājāties māju.
 3. Bojāts jumts pēc vētras: Pēc tādiem nelabvēlīgiem laikapstākļiem kā krusa vai spēcīgs vējš pārbaudiet, vai jumts nav bojāts. Citādi tas apdraud jumta spēju aizsargāt jūsu mājokli, un bojājumiem nekavējoties jāpievērš uzmanība. Nelielus bojājumus bieži vien var salabot, bet citas lielākas problēmas var prasīt pilnu jumta nomaiņu.
 4. Sūnu klātbūtne: Sūnu parādīšanās uz jumta ne vienmēr ir tūlītējs iemesls bažām, ja vien nav ūdens bojājumu. Tomēr ilgstoša sūnu radītā mitruma uzkrāšanās laika gaitā var pasliktināt jumta stāvokli.

Ja nepieciešami jumta segumi jauniem būvobjektiem vai atjaunojot mājas esošo jumta segumu, ieskaties Buvserviss.lv piedāvājumā. Pie mums gan zināmā zīmola Rukki jumta segumi gan arī citu zīmolu jumti un materiāli plašā klāstā.