Siltumnīcas

Siltumnīcas: kā izvēlēties vispiemērotāko

Ik gadu, tuvojoties pavasarim, dārzu īpašniekiem un ikvienam, kurš vēlas iemēģināt roku dārzeņu, puķu vai stādu audzēšanā, kļūst aktuāls jautājums par siltumnīcas iegādi. To piedāvājums tirgū ir ļoti plašs un daudzveidīgs, tādēļ pirms gala lēmuma pieņemšanas, ir jāizvērtē vairāki nozīmīgi faktori. 

Noderīgi ieteikumi

Pirms vēl lūkoties pēc kādas konkrētas siltumnīcas, vispirms būtu jāapdomā, kāda slodze tai būs jāiztur. Ir divu veidu slodzes, atkarībā no gadalaika. Vasarā slodzi rada pie karkasa piestiprināto augu svars, savukārt ziemā – uzsnigušā sniega kārta. Taču šie nebūt nav vienīgie aspekti, kas būtu jāņem vērā. Lūk, vēl daži no būtiskākajiem:

  • karkasa materiāls. Siltumnīcas tiek ražotas no koka vai metāla karkasiem. Ja izlem dot priekšroku koka karkasam, tad vari neraizēties par tā izturību un ilgtspējību. Ja materiāls ir apstrādāts pareizi, tas var kalpot ļoti ilgu laiku. Vienīgi jāatceras, ka siltumnīcu nedrīkst novietot tieši uz zemes, jo nepārtrauktā mitruma ietekmē koks var sākt ātrāk bojāties;
  • pārklājums. Vispopulārākie ir plēves un polikarbonāta pārklājumi; 
  • teritoriālā platība. Ja platība ir neliela un vēlies nodoties, piemēram, garšaugu un dārzeņu audzēšanai mājoklī vai mazdārziņā, lielisks risinājums ir mini siltumnīcas, kas ir ļoti kompaktas, taču gaumīgas. Ja teritorija ir lielāka, polikarbonāta siltumnīcas 3x4 m izmērs ir ļoti optimāls. 

Nedaudz mazāka izmēra polikarbonāta siltumnīcas (2x3 m) arī ir labs risinājums, taču pirms siltumnīcas iegādes būtu nepieciešams izmērīt tai atvēlēto platību.