Motorzāģi

(2)
Filtrs (0)
Rādīt 2 preces
Rādīt 2 preces

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Sazinies ar Sandijs Birznieks:

Blakus kategorijas

Motorzāģi

Motorzāģis ir neaizvietojams instruments gan profesionālā mežsaimniecībā, gan ikdienas lietošanai mājas vajadzībām. Tā efektivitāte un spēja ātri un precīzi sazāģēt kokmateriālus padara to par neaizstājamu palīgu dažādās situācijās – no koku un malkas zāģēšanas līdz vienkāršākiem dārza uzturēšanas darbiem, piemēram, sakopjot ābeļu zaru vainagus. 

Motorzāģu veidi

Mūsdienās tirgū ir pieejami vairāki motorzāģu veidi, katrs ar saviem tehniskajiem parametriem un specifikācijām. Turpinājumā aplūkoti izplatītākie motorzāģu tipi.

Elektriskie motorzāģi

 • Priekšrocības: elektriskais motorzāģis ir viegls, kluss un videi draudzīgs. Tā kā tas darbojas ar elektrību, nav nepieciešama degvielas uzpilde. Ideāli piemērots mājsaimniecībām un vieglākiem darbiem.
 • Trūkumi: Darbības rādiuss ir ierobežots, jo darbojas tikai tad, kad ar vadu pieslēgts pie elektrības avota. Mazāk jaudīgi salīdzinājumā ar benzīna.
 • Piemērotie lietojumi: Piemēroti mājas apstākļiem, piemēram, dārza koku un mazāku zaru zāģēšanai.

Benzīna Motorzāģi

 • Priekšrocības: Augsta jauda un mobilitāte. Tie ir spējīgi tikt galā ar smagākiem un intensīvākiem darbiem, piemēram, lielu koku zāģēšanu mežā.
 • Trūkumi: Skaļāki un smagāki. Nepieciešama regulāra degvielas uzpilde un apkope. Videi mazāk draudzīgi.
 • Piemērotie lietojumi: Ideāli piemēroti profesionālai lietošanai, lielu koku zāģēšanai un intensīviem darbiem.

Akumulatora motozāģi

 • Priekšrocības: Bezvadu brīvība un vieglums. Tie ir klusāki un videi draudzīgāki nekā benzīna. Nav nepieciešams uzpildīt ar degvielu.
 • Trūkumi: Ierobežota darbības laika ilgums līdz nākamajai uzlādei. Parasti mazāk jaudīgi nekā benzīna motorzāģi.
 • Piemērotie lietojumi: akumulatora motozāģis piemērots mājsaimniecības darbiem, jo tas ir ērts lietošanai nelielos dārzos vai grūti pieejamās vietās.

Parametri, pēc kuriem izvēlēties motorzāģi

Lai izvēlētos vispiemērotāko modeli, jāizvērtē vairāki svarīgi faktori, kas palīdzēs nodrošināt to, ka iegādātais instruments atbildīs jūsu vajadzībām un veicamā darba specifikai. Turpinājumā padomi, kā veikt izvēli:

 • Sliedes garums –  tieši saistīts ar zāģējamā materiāla diametru jeb resnumu. Izvēlieties īsāku sliedi vieglākiem darbiem un garāku smagākiem uzdevumiem. Parasti 30 – 40 cm garas sliedes ir pietiekamas mājsaimniecības vajadzībām, bet profesionālai lietošanai, piemēram, lielu koku nozāģēšanai, var būt nepieciešamas garākas sliede.
 • Ergonomika un svars – Izvēlieties modeli ar ērtu rokturu. Šis aspekts ir īpaši svarīgs, ja plānojat zāģi izmantot ilgstoši. Pārāk smags zāģis var izraisīt ātru nogurumu un samazināt darba efektivitāti.
 • Drošība – Meklējiet motorzāģus ar drošības slēdzenēm, ķēdes bremzēm un anti-vibrācijas sistēmām. Šīs funkcijas samazina avāriju risku un palielina komfortu darba laikā.
 • Uzturēšanas un apkopes – Benzīna motorzāģi prasa regulāru apkopi, ieskaitot degvielas maisījuma sagatavošanu un dzinēja apkopi. Elektriskie un akumulatora motorzāģi parasti ir vieglāk uzturami.
 • Trokšņa un emisiju līmenis – Ja darbojaties apdzīvotā vietā, izvēlieties motorzāģi ar zemu trokšņa līmeni. Elektriskie un akumulatora motorzāģi ir klusāki, salīdzinājumā ar benzīna motorzāģiem.
 • Papildu īpašības – izvērtējiet papildu funkcijas, piemēram, ātras ķēdes maiņas sistēmas, degvielas un eļļas līmeņa indikatorus, kā arī papildu rokturus, kas var uzlabot lietošanas ērtumu un drošību.

Atkarībā no jūsu vajadzībām un lietošanas apstākļiem, izvēle starp benzīna, elektrisko un motorzāģi ar akumulatoru var ievērojami atšķirties. Vienmēr ņemiet vērā drošības aspektus un apkopes vajadzības, lai jūsu motorzāģis kalpotu ilgi un efektīvi. 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds motorzāģis ir labāk piemērotāks mājsaimniecības vajadzībām?

Mājsaimniecībām vispiemērotākie ir elektriskie vai akumulatora motorzāģi, jo tie ir viegli lietojami, klusi un neprasa sarežģītu apkopi.

Cik bieži ir jāveic motorzāģa apkope?

Benzīna motorzāģiem jāveic regulāra apkope pēc katrām 10 lietošanas stundām, savukārt elektriskajiem un akumulatora motorzāģiem – pēc nepieciešamības, parasti retāk.

Vai motorzāģi ar lielāku sliedes garumu ir labāki?

Ne vienmēr. Sliedes garums jāizvēlas atbilstoši zāģējamā materiāla izmēram – lielākiem kokiem nepieciešama garāka zāģa sliede.