Parkets

(2)
Filtrs (0)
Rādīt 2 preces
Rādīt 2 preces

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Blakus kategorijas

Parkets – viens no populārākajiem grīdas segumiem 

Parkets ir viens no populārākajiem grīdas seguma veidiem. Atšķirībā no linoleja vai lamināta, parketu izgatavo no dabīgās koksnes, tāpēc arī interjera dizainos tas iekļaujas vizuāli labāk. 

Parketa veidi

Parkets ir funkcionāls un vizuāli pievilcīgs, tāpat arī to veidi ir daudz un dažādi, lai ikviens atrastu savām vēlmēm un vajadzībām vispiemērotāko:

  • Masīvkoka parkets – parketa dēļi, kas izgatavoti no viena koka gan dēļa garumā, gan platumā. Izturīgs un ilgmūžīgs, tomēr cena par kvadrātmetru ir augstāka, nekā citiem veidiem.
  • Trīsslāņu parkets – parketa dēļi, kas veidoti no trīs slāņiem, tāpēc to ieklāšana ir vieglāka, nekā citiem parketa veidiem, tomēr kalpošanas laiks ir īsāks.
  • Divslāņu parkets – mazāka izmēra dēļi, tāpēc arī ieklāšana ir sarežģītāka, tomēr no tiem iespējams veidots dažādus ornamentu rakstus. 
  • Dabīgā korķa parkets – salīdzinot ar citiem parketu veidiem, mīkstāks, tāpēc nepieciešama papildus kopšana un lakošana. Tomēr tas ir antialerģisks, tāpēc piemērots telpām, kurās bērni.
  • Bambusa parkets – ekoloģisks un dabai draudzīgs parketa veids, tomēr tam nepieciešama īpaša kopšana un rūpes, lai tas kalpotu ilgi.
  • Finierētā parketa plāksnes – cena ziņā pieejamāks variants, jo dēļi veidoti apvienojot ne tikai koksni, bet arī kokšķiedras plātnes, taču nav iespējams atjaunot slīpējot.

Kā sagatavot virsmu parketa ieklāšanai

Parketa dēļus ir iespējams klāt uz betona, finiera, kokšķiedru plākšņu grīdas. Pats būtiskākais priekšnosacījums – virsmai ir jābūt pietiekoši stingrai un līdzenai. Ja tajā ir kādi izciļņi, iedobes vai citi defekti, tie noteikti ir jānovērš. Vēl uz grīdas ir jāizveido apakšklāja kārta. Šim nolūkam var izmantot, piemēram, korķa materiālu, jo tas labi aiztur siltumu, ir elastīgs un spēj saglabāt savu formu (nedeformējas). Savukārt, ja parketa dēļus ir plānots ieklāt uz betona virsmas, jāņem vērā, ka tā vispirms ir jāapstrādā ar grunts krāsu. 

Parketa ieklāšana

Piemēram, trīsslāņu parketa dēļu ieklāšana ir visai vienkārša, un to var paveikt arī paša spēkiem. Parketa grīda ir kvalitatīva un kalpo salīdzinoši ilgu laiku (vidēji 20–30 gadus). Tas ir tāpēc, ka katra dēļu kārta tiek izgatavota atšķirīgā biezumā, līdz ar to parkets spēj saglabāt savu formu. Tomēr jāņem vērā, ka pēc materiāla ieklāšanas, parketa grīdas ir gan jāslīpē gan arī jāpārklāj ar laku vai eļļu, jo tikai tā būs iespējams saglabāt to ilgmūžību. 
 

Kvaltatīvs ozola parkets ir nopērkams arī mūsu internetveikalā. Iegādājies to un izvēlies sev ērtāko preces saņemšanas veidu!