Putuplasts (xps)

(8)
Filtrs (0)
Rādīt 8 preces
Rādīt 8 preces
Pieejams uzreiz

Finnfoam FL300PX ekstrudētais putuplasts 50x585x1235mm, 0.72m2 (ar reljefa virsmu, ar pusspundi)

€6.30/m2
€4.55/gab
 • 50mm
 • 70mm
 • 100mm
 • 120mm
 • 140mm
 • 150mm
 • 160mm
 • 180mm
 • 200mm

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Blakus kategorijas

Putuplasts (XPS)

Kas ir Ekstrudētais Putuplasts (XPS)

XPS ekstrudētais putupolistirols ir ciets termoplastisks materiāls, ko ražo no polistirola. Polistirols ir sintētisks ogļūdeņraža polimērs, kas iegūts no benzola un etilēna - diviem naftas produktiem.
XPS putupolistirolu bieži izmanto virszemes izolācijai, piemēram, sienām, griestiem, bēniņiem un jumtiem, kā arī zemē, piemēram, pamatiem un pagrabiem. Ja to izmanto grīdas siltinašānai, tas var uzlabot energoefektivitāti.
Galvenais XPS ražošanas process ir "gāzes izplešanās". Gāzi iesaldē, karsējot PS lodītes. Jāatzīmē, ka XPS ražošanai ir maza ietekme uz vidi. Runājot par blīvumu, ekstrudētais putupolistirols ir blīvāks nekā putupolistirols (EPS).

Īsa XPS vēsture

Pirmais ekstrudētais putuplasts tika izgatavots 20. gadsimta 40. gadu sākumā peldošām glābšanas laivām pēc pieprasījuma militāriem mērķiem. Intensīvas izmantošanas rezultātā šie izstrādājumi, kas ir ļoti izturīgi pret ūdeni un mitrumu, tika pamanīti arī to siltumizolācijas tehnisko īpašību dēļ. Tāpēc tos izmantoja arī siltumizolācijas materiālu ražošanā. Ekstrudētā polistirola plāksnes, ko Eiropā sāka ražot pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, jau vairāk nekā 50 gadus droši izmanto visās ēkās un inženierbūvēs. Mūsdienās ekstrudētā polistirola plātnes pasaulē tiek izmantotas aptuveni 15-20 miljonu m3 gadā.

Ekstrudētais Putuplasts (XPS) - Kur var izmantot?

Zemāk ir sniegti daži ekstrudētā putupolistirola izolācijas pielietojuma piemēri:
 1. Sienu izolācija: XPS izolāciju parasti izmanto ārsienu izolācijai, nodrošinot siltuma barjeru, kas samazina siltuma zudumus vai ieguvumus. Tas palīdz uzlabot energoefektivitāti, uzturēt nemainīgu temperatūru telpās un samazināt apkures un dzesēšanas izmaksas.
 2. Jumtu izolācija: XPS izolācija ir efektīva izvēle jumtu izolācijai, neatkarīgi no tā, vai tie ir plakani, slīpi vai citādi veidoti jumti. Tā palīdz novērst siltuma pārnesi starp ēku un ārējo vidi, samazinot nepieciešamību pēc pārmērīgas apkures vai dzesēšanas.
 3. Grīdas izolācija: XPS izolāciju var uzstādīt zem betona blokiem vai arī grīdas apdares, lai samazinātu siltuma zudumus un uzlabotu komfortu. XPS termoizolācijas bloki ir ar lielāku spiedes stiprību, tāpēc tie ir ideāli piemēroti grīdas izolācijai. Tos parasti izmanto gan dzīvojamās, gan komerciālās ēkās, lai uzlabotu energoefektivitāti un novērstu aukstas grīdas esamību.

Ekstrudētais Putuplasts (XPS) - Priekšrocības

Ir vairāki pārliecinoši iemesli, kāpēc būvniecībā un celtniecības projektos izmantot ekstrudētā polistirola (XPS) izolāciju. Šeit ir daži galvenie ieguvumi:
 1. Lieliskas siltumtehniskās īpašības: Tas palīdz uzturēt nemainīgu temperatūru telpās, uzlabo energoefektivitāti un samazina apkures un dzesēšanas izmaksas.
 2. Mitrumaizsardzība: Tā palīdz aizsargāt pret pelējumu un puvi, veicinot veselīgāku iekštelpu vidi.
 3. Izturība un ilgmūžība: Spēj izturēt lielas slodzes, nedeformējoties un nesaspiežoties, tāpēc ir piemērota slodzi nesošiem lietojumiem. Tam ir ilgs kalpošanas laiks, un laika gaitā tas saglabā savas izolācijas īpašības, nodrošinot ilgtermiņa energoefektivitātes priekšrocības.
 4. Daudzpusība: Pieejamas dažāda biezuma, blīvuma un izmēra, nodrošinot elastību, lai izpildītu dažādas izolācijas prasības. Var izmantot sienām un grīdām, pielāgojoties dažādiem būvniecības lietojumiem.
 5. Viegls: XPS ekstrudētais putuplasts ir vieglāks nekā daži citi izolācijas materiāli. Tas atvieglo apstrādi, transportēšanu un uzstādīšanu, samazinot izmaksas.
Izvēloties ekstrudētā putupolistirola izolāciju, jūs varat uzlabot energoefektivitāti, palielināt ēkas komfortu, aizsargāt pret mitruma radītiem bojājumiem un veicināt ilgtspējīgas būvniecības praksi. Tas ir lielisks termoizolācijas materiāls, kas neļaus vilties.
Enerģijas resursu samazināšanās pasaulē un globālā sasilšana ir radījusi nepieciešamību kontrolēt enerģijas patēriņu un izstrādāt efektīvas enerģijas izmantošanas metodes. Lielākā daļa enerģijas dzīvojamās ēkās tiek izmantota apkurei un dzesēšanai. Efektīvu enerģijas izmantošanu lielākoties var panākt ar labu siltumizolāciju.
Veselīgu dzīves apstākļu radīšana, vienlaikus samazinot enerģijas patēriņu, palīdz patērētājiem veikt apkuri un dzesēšanu ar zemām enerģijas izmaksām un tādējādi samazināt gaisa piesārņojumu. XPS mērķis ir samazināt temperatūras zudumus starp ēkas sastāvdaļām un ārējo vidi.
XPS palielina ēku kalpošanas laiku un vērtību, vienlaikus tās aizsargājot. Ērtiem dzīves apstākļiem ir būtiska nozīme cilvēka veselībai, un ēku izolācija ir svarīgs aspekts, kas palīdz uzlabot šos apstākļus un nodrošina labāku dzīves komfortu.
Buvserviss.lv veikalā atradīsiet dažādu uzmēru un biezumu putuplastu visiem jūsu projektiem. Pasūtiet sev ērtā laikā un sāciet projektu pēc iespējas ātrāk!