Lakas (7)

Pinotex 18,05-31,08Pinotex 18,05-31,08
Filtrs (0)
Rādīt 7 preces
Rādīt 7 preces

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Sazinies ar Sandijs Birznieks:

Blakus kategorijas

 Lakas kokam: kāpēc nepieciešamas?

Lakas kokam ir nepieciešamas, lai ievērojami paildzinātu dažādu koksnes izstrādājumu (mēbeļu, terašu, grīdu u. c.) kalpošanas ilgumu. 

Laka uz virsmas veido aizsargslāni, kas pasargā no ūdens, sadzīves ķīmijas un kaitēkļiem. Lakas, kuru sastāvā ir UV filtrs, aizsargā materiālu no saules starojuma. Tās ir izmantojamas dažādu ārdarbu veikšanai. Lakas kokam ir bezkrāsainas (tās var arī tonēt), viegli uzklājamas un ātri žūstošas. Turklāt grīdas laka uz ūdens bāzes faktiski ir bez smaržas un veselībai nekaitīga. 

Daži no populārākajiem laku veidiem: 

  • poliuterāna laka (polimerziācijas sveķu laka) – pēc nožūšanas veido nodilumizturīgu kārtu. Tā aizsargā pret UV stariem un labi satur kopā materiālu. Šī ir lieliska parketa laka. Taču jāņem vērā, ka tai ir diezgan intensīvs aromāts un sacietēšanas laikā tā pievelk putekļus; 
  • alkīda laka tiek veidota uz mākslīgo sveķu bāzes. Tā ir piemērotas virsmām, kas ikdienā netiek intensīvi noslogotas. Koka laka dziļi iesūcas koksnē, izceļot tās unikālo struktūru, turklāt to ir nepieciešams klāt plānā kārtā. Būtiskākais mīnuss – laka nav nodilumizturīga; 
  • akrila laka tiek veidota uz ūdens bāzes, līdz ar to tai nav tik spēcīgi izgarojumi (smaka). Šī grīdas laka nesatur šķīdinātājus, tāpēc nav uzliesmojoša. 

Aplūko, kādas lakas kokam ir pieejamas mūsu internetveikalā Buvserviss.lv un izvēlies sev atbilstošāko – ilgmūžīgam un gaumīgam rezultātam!