Krāsas metālam

(13)
Pinotex dou vx un extreme 14.06 - 31.08Pinotex dou vx un extreme 14.06 - 31.08
Filtrs (0)
Piegādātāja noliktavā

Caparol Capalac 782 Disboklar Metāla aizsarglakojuma aerosols, spīdīgs 0.4L Caurspīdīgs

€13.88/l
€5.55/gab
 • Spīdīgs
 • Zīdaini matēts

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Sazinies ar Sandijs Birznieks:

Blakus kategorijas

Krāsas metālam

Krāsas metālam – papildu aizsardzībai 

Krāsa metālam pilda vairākas funkcijas. Tā tiek izmantota gan estētiskos nolūkos, lai iegūtu nepieciešamo toni, gan arī tāpēc, lai pasargātu materiālu no vides kaitīgās ietekmes – korozijas un oksidēšanās procesiem. Tā aizsargā metālu pret skrāpējumiem un triecieniem, kas ievērojami samazina metāla izstrādājumu kalpošanas laiku un kvalitāti. 

Var iegādāties arī tādas krāsas metālam, kas ir tik universālas, ka pirms to uzklāšanas virsmu nav nepieciešams apstrādāt ar speciālo gruntēšanas līdzekli vai gruntskrāsu. Tāda ir krāsa metāla virsmām, kas pasargā no korozijas, veidojot īpaši necaurlaidīgu hidroizolācijas slāni. Ar šo krāsu var apstrādāt nerūsējošā tērauda konstrukcijas, metāla stabus, žogus, notekcaurules un vēl dažādus citus objektus. 

Tāpat krāsa metāla kontrukcijām var kalpot kā identifikators vai marķējums, lai tādā veidā būtu iespējams atšķirt, piemēram, to dažādās daļas. Lai iegūtu vēlamo toni, krāsu ir iespējams notonēt. 

Metāla krāsas - Priekšrocības

Noturība pret koroziju un rūsu

Metāla krāsu sastāvā ir koroziju kavējošas piedevas un aizsargpārklājumi, kas veido aizsargbarjeru. Šī barjera palīdz novērst rūsas un korozijas veidošanos pat tad, ja krāsotā virsma ir pakļauta mitruma, sālsūdens, ķimikāliju vai citu korozijas izraisītāju iedarbībai. Efektīvi bloķējot metāla kontaktu ar ārējiem vides faktoriem, metāla krāsas palīdz paildzināt konstrukciju kalpošanas laiku, samazinot nepieciešamību pēc jaunu prikšmetu iegādes ātrāk kā gribētos. Tikai laicīga apkope un Jūsu priekšmeti kalpos gadiem ilgi!

Noturība pret laikapstākļiem un temperatūras svārstībām

Krāsas metālam ir īpaši izturīgas pret skarbiem laikapstākļiem un temperatūras izmaiņām. To unikālais sastāvs nodrošina slāni, kas pasargā virsmas no lietus, sniega, saules gaismas un temperatūras svārstībām. Šī izturība palīdz novērst priekšlaicīgu bojāšanos, tostarp izbalēšanu, plaisāšanu, lobīšanos vai koroziju, nodrošinot, ka krāsotā virsma laika gaitā saglabā savu izskatu. Matēts grils izskatīsies gaumīgi Jūsu mājas pagalmā un lietus tam nenodarīs nekādus bojājumus.

Augsta krāsas kvalitāte

Viena no metāla krāsas izcilākajām īpašībām ir to kvalitāte. Šo krāsu sastāvā ir metāliskas pārslas vai pigmenti, kas pastiprina krāsu dzīvīgumu, tādējādi panākot bagātīgu un mirdzošu izskatu. Metāliskās daļiņas atstaro gaismu dažādos virzienos, radot skaistu spīdīga materiāla izskatu. Šī augstā krāsas kvalitāte piešķir jebkurai virsmai izsmalcinātību un eleganci, padarot to īpaši vēlamu izmantošanai arhitektūrā un dekoratīvajos nolūkos.

Kā izvēlēties piemērotako krāsu metālam?

Krāsas veids

Krāsas metālam ir pieejamas dažāda veida, tostarp eļļas, ūdens bāzes un epoksīda krāsas. Eļļas bāzes krāsas metālam nodrošina lielisku izturību, bet tām var būt nepieciešams ilgāks laiks, lai nožūtu, un tās var izdalīt spēcīgu aromātu. Ūdens bāzes krāsas metālam ir vieglāk tīrāmas un tās nerada tik spēcīgu aromātu. Epoksīdsveķu krāsas nodrošina izcilu izturību pret ķīmiskām vielām, tāpēc tās ir ideāli piemērotas rūpnieciskiem lietojumiem.

Izvēlieties eļļas bāzes krāsu, ja krāsojat lielas slodzes metāla virsmas, piemēram:

 • žogu
 • terases mēbeles
 • pagalma grilu
 • intensīvi lietotus priekšmetus iekštelpās, piemēram, skapjus un logu rāmjus

Ūdens bāzes krāsa metālam vislabāk iederēsies uz iekštelpu metāla virsmām:

 • sienas dekori no metāla
 • gultas rāmis
 • viesistabas skapīši

Krāsas sastāvs, kvalitāte, ilgmūžība

Meklējiet krāsas ar augstas kvalitātes pigmentiem un saistvielām, kas nodrošina lielisku saķeri un pārklājumu. Kvalitatīvas krāsas ir noturīgas pret plaisāšanu un izbalēšanu pat skarbos vides apstākļos. Izlasot atsauksmes un konsultējoties ar ekspertiem, varat novērtēt dažādu zīmolu krāsu kalpošanas ilgumu.

Vai krāsas cena ir kvalitātes rādītājs?

Lai gan cena dažkārt var atspoguļot krāsas kvalitāti, tas tā nav vienmēr. Dārgākas krāsas var piedāvāt izcilu izskatu un ilgmūžību, taču ir arī pieejamākas krāsas cenas ziņā, kas tik un tā nodrošina lieliskus rezultātus. Novērtējot krāsas kvalitāti, līdztekus cenai jāņem vērā tādi faktori kā zīmola reputācija, krāsas sastāvs un paredzētais lietojums.

Sagatavošanās darbam - Metāla virsmas sagatavošana un krāsas uzklāšana

Lai veiksmīgi veiktu metāla virsmu krāsošanas darbus, ļoti svarīga ir pareiza sagatavošanās. Vispirms rūpīgi notīriet metālu, lai atbrīvotos no netīrumiem, rūsas un taukiem. Lai nodrošinātu saķeri un gludu uzklāšanu, var būt nepieciešama slīpēšana vai gruntēšana, taču ar mūsdienu krāsām lielākoties tas nebūs jādara. Lai iegūtu optimālu rezultātu, uzklājot krāsu metālam, ievērojiet ražotāja norādījumus par temperatūru, mitrumu un žūšanas laiku. Lai novērstu pilienu veidošanos un nodrošinātu vienmērīgu pārklājumu, bieži vien ir labāk uzklāt vairākas plānas kārtas nekā vienu biezu kārtu.

Drošības apsvērumi strādājot ar krāsu

Krāsošana var būt vienkārša, taču, steigšus uzsākot to bez pienācīgas sagatavošanās, var tikt pieļautas kļūdas un apdraudēta drošība. Pirms ķerties pie krāsošanas, iepazīstieties ar svarīgākajiem drošības pasākumiem.

 • Sagatavošanās darbi: Lai gan teritorijas attīrīšana un piederumu savākšana var šķist garlaicīga, tā ir ļoti svarīga drošībai. Šķēršļu novēršana samazina nelaimes gadījumu risku. Kā arī noklājiet avīzes vai citu materiālu, lai krāsa nenosmērē bruģi vai citu virsmu uz kuras veiksiet krāsošanas darbus.
 • Droša darbarīku lietošana: Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, uzmanīgi rīkojieties ar krāsošanas instrumentiem. Lietojiet aizsargaprīkojumu, piemēram, aizsargbrilles un cimdus, un nodrošiniet kāpņu stabilitāti, lai izvairītos no kritieniem, ja, piemēram, krāsojat metāla garāžu vai žogu.
 • Samaziniet kaitīgo izgarojumu iedarbību: Samaziniet kaitīgo izgarojumu iedarbību, vēdinot telpu, ja krāsošana notiek iekštelpās. Iekšdarbiem obligāti izvēlieties nēsāt sejas masku.
 • Pareizi uzglabājiet krāsu: Lai pareizi uzglabātu krāsu, cieši aiztaisiet vāciņu, lai novērstu gaisa iekļūšanu, un uzglabājiet bundžas stāvus vēsā, sausā vietā, prom no saules gaismas un pārmērīgas temperatūras. Uz katras bundžas uzlieciet etiķeti ar krāsu, atvēršanas datumu un projektu, lai vēlāk to būtu viegli identificēt. Regulāri pārbaudiet, vai nav bojāšanās pazīmju, piemēram, smakas, pelējuma vai nogulsnes.

Kā krāsot metālu?

Jums būs nepieciešama metāla krāsa, ota, putekļu lupatiņa un tīra drāna vai dvielītis. Uzlieciet plēvi un pasargājiet virsmas, uz kurām nevēlaties, lai nokļūst krāsa. Tas ir īpaši svarīgi, ja izmantojat smidzinātāju, jo, lai gan tas ir lieliski piemērots sarežģītām detaļām, to ir daudz grūtāk kontrolēt.

Ja krāsojat telpās, atveriet logus un durvis, un vēdiniet telpu, cik vien iespējams. Ja krāsojat ārā, izvēlieties sausu, siltu dienu, kurā ir virs 10 grādiem.

Ja izmantojat izsmidzināmo krāsu:

 1. Piecas vai sešas reizes sakratiet bundžu, lai krāsa pienācīgi sajauktos.
 2. Apsmidziniet metālu ar vēzīgām kustībām, pārliecinoties, ka pārāk ilgi netiek koncentrēta uzmanība uz vienu un to pašu vietu.
 3. Noslaukiet visus pilienus, lai novērstu krāsas izžūšanu lielos pilienos.
 4. Pagaidiet, līdz pirmā kārta nožūst, un tad uzklājiet otru. Lai iegūtu vienmērīgu apdari. var būt nepieciešamas pat trīs kārtas, jo izsmidzināmās krāsas uzklāj daudz smalkāku kārtu nekā citas krāsas.

Ja izmantojat bundžu un otu:

 1. Dažas minūtes maisiet krāsu, pārliecinoties, ka tā ir rūpīgi sajaukta.
 2. Iemērciet otu un noslaukiet krāsas pārpalikumus gar bundžas malu. Strādājiet ar gariem triepieniem un krāsojiet vienā virzienā, lai iegūtu vislabāko apdari.
 3. Pārbaudiet uz etiķetes, cik ilgi jāgaida starp kārtām. Mēs iesakām uzklāt trīs kārtas, lai nodrošinātu vislabāko aizsardzību un apdari, taču vienmēr vispirms pārbaudiet izmantotās krāsas lietošanas instrukciju.

Krāsas metālam iegādājietis arī mūsu internetveikalā. Preču piedāvājumā atradīsiet spīdīgas, matētas vai pusmatētas krāsas metālam – noturīgam rezultātam!