Koksnes aizsarglīdzekļi

(26)
Pinotex dou vx un extreme 14.06 - 31.08Pinotex dou vx un extreme 14.06 - 31.08
Filtrs (0)
Pieejams uzreiz

Amello Darvas lazūra 1L

€10.86/l
€10.86/gab
Pieejams uzreiz

Amello Priedes darva 1L

€11.38/l
€11.38/gab
Pieejams uzreiz

Amello Sienas apstrādes vasks, balts 1L

€8.55/l
€8.55/gab
Piegādātāja noliktavā

Vincents Polyline Inwood Eco Antiseptiķis 1L

€5.10/l
€5.10/gab
Piegādātāja noliktavā

Caparol Capadur DecorLasur Ūdens bāzes lazūra kokam, bezkrāsaina 0.75L

€15.71/l
€11.78/gab
  • 0.75l
  • 2.5l
  • 5l

Radušies jautājumi par kādu no produktiem?

Sazinies ar Sandijs Birznieks:

Blakus kategorijas

Labākie koksnes aizsardzības līdzekļi 

Lai koka mēbeles, grīdas, fasādes, terases, lapenes, pirtis u.c. izstrādājumi saglabātu savu ilgmūžību un spētu priecēt vēl pēc 10 un 20 gadiem, jau šodien ir jādomā par to aizsardzību. 

Koks ir izturīgs materiāls, taču diemžēl tas viegli pakļaujas dažādiem vides faktoriem, piemēram, laikapstākļiem un saules ietekmei. Tāpat koksnē var ieperināties dažādi kaitēkļi un nevēlami mikroorganismi. Taču, ja tiek izmantoti pareizie koksnes aizsardzības līdzekļi, vēlamo rezultātu ir iespējams saglabāt pat vairākus desmitus gadu. Lai arī veikalu plauktos tie ir pieejami plašā klāstā, ir svarīgi saprast, kurš no līdzekļiem būtu atbilstošākais: 

  • koka antiseptiķis jeb koksnes konservants. Tas ir aizsarglīdzeklis pret dažādām sēnīšinfekcijām (t. sk. pelējumu) un tehniskās koksnes kaitēkļiem. Antiseptiķis kokam ir paredzēts jumta, zemgrīdas, atbalsta un starpsienu konstrukciju aizsardzībai. Piemēram, “Erlits Wood Protect Expert” antiseptiķi var izmantot arī ēku ārpusē, taču tikai tajās vietās, kur koka konstrukcijām nav saskares ar zemi un nokrišņiem. Iespējams iegādāties arī sauso antiseptiķi, kas pieejams granulu veidā;  
  • antipirēns. Šīs grupas koksnes aizsardzības līdzekļi tiek izmantoti gan jaunās, gan rekonstruējamās celtnēs zāģmateriālu apstrādei. Antipirēns aizsargā koksnes virsmu no trupes, kā arī kukaiņu, sēņu un citu mikroorganismu kaitnieciskās ietekmes; 
  • darvas lazūra.  Tā uz koksnes virsmas veido ūdens necaurlaidīgu slāni, pasargājot no mitruma, kaitēkļiem un trupes. Koka darva piešķir dabiski brūnu toni, izceļot materiāla unikālo tekstūru. Šo līdzekli var izmantot impregnēta un termiska koka apstrādei, kā arī koka jumtiem, laivām un guļbaļķu ēkām. 

Tāpat ir jāpadomā arī par to, kā aizsargāt beicētu koku. Taču, ko tas nozīmē? Pamatā beicēšana ir koksnes ietonēšana, tādā veidā pastiprinot un izceļot tās dabīgos toņos un noslēpjot defektus, ja tādi ir. Lai panāktu vēlamo efektu, tiek izmantotas sintētiskās krāsas, kas tiek ražotas no naftas, darvas un akmeņogļu produktiem. Viens no populārākajiem izejmateriāliem ir pernicas beice, ko var izmantot gan darbam iekštelpās, gan ārā. Beice kokam palielina materiālam izturība, jo tā spēj dziļi iesūkties koksnē, paaugstinot nodilumizturību, kā arī pasargājot no kaitīgās vides ietekmes. 

Dažāda veida koksnes aizsardzības līdzekļi plaša klāstā ir pieejami arī mūsu internetveikalā Buvserviss.lv. Antiseptiķi, antipirēni, darvas lazūras – viss nepieciešamais, lai paildzinātu koksnes kalpošanas ilgumu un vienlaikus saglabātu tās unikālo tekstūru. Izvēlies no daudzveidīgā sortimenta sev vajadzīgo produktu!